Giriş ya da Kayıt Ücretsiz!
> Anasayfa > Haberler > Borçka > Tenis İl birincilikleri başladı.
Kullanıcı Bölümü
Merhaba Ziyaretçi
IP: 54.167.157.241

Kullanıcı Adı
Şifre
Anket
Mutlu olmak için mutlaka ihtiyacımız olan şey nedir ?
Maddiyat
Maneviyat
Kimler Online
Unknown 54.167.x.x
Tenis İl birincilikleri başladı.
Tarih 13/09/2012 03:41  Yazar Admin  Hitler 1279  Dil Varsayılan

Artvinde tenis İl birincilikleri başladı.

03-16 eylül 2012 tarihleri arasında İl Müdürlüğümüz Tenis Kortunda  8-9-10-12-14-16-18 Tek Erkekler 35+, Tek Bayanlar 35+ Kategorilerinde Müsabakalar devam ediyor. Tüm katılımcılara başarılar diler. Tüm Halkımızı Bekleriz..Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ilk kez düzenlemiş olduğu Tenis İl 1.ligi turnuvası tüm hızıyla devam ediyor.


Türkiye Tenis Federasyonu il temsilciliğinin faaliyet programında bulunan yaş grupları il birincilikleri, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Merkez kortunda yapılıyor.

Gençlerin ve halkın yoğun ilgisi eşliğinde 7 Eylül 2012 Cuma günü başlayan Yaş grupları il birinciliğine çocuk ve genç yaş gruplarında 55 sporcu katılıyor. Artvin halkının ve yarışmacı gençlerinin ailelerinin de katılımıyla gerçekleştirilen açılışta Şube müdürü Uğur Beyazkaya konuşma yaptı. Konuşmasında tenis sporunun ilimizde her geçen gün yaygınlaştığını, veli ve sporcuların ilgisinin her geçen gün arttığını, bunun ilimiz açısından önemli bir gelişme olduğunu, eskiden televizyondan izlenen bu sporun artık ilimizde sokağa taşmış olmasının ilimiz açısından önemli bir gelişme sayıldığını vurguladı.  Beyazkaya, sözlerinde sporun alt yapısı dediğimiz tesisleşmede son yıllardaki devletimizin yapmış olduğu büyük atağa değinerek; tesisleşmelerimiz tamamlandığı takdirde ilimizde her spor dalından sporcu yetişeceğine dikkat çekti. Sözlerini turnuvaya katılan sporculara başarılar dileyip emeği geçen herkese teşekkür ederek tamamladı.

Artvin Merkez, Arhavi ve Borçka’dan gençlerin yer aldığı müsabakalar  oldukça çekişmeli maçlara sahne oldu. Küçük yaş gruplarındaki müsabakalarda sporcuların göstermiş olduğu performans büyük beğeni topladı. Müsabakalar sonucunda 8 yaşta Ege Gümrükçü, 9 yaşta Burak Öztürk, 10 yaşta Efe Yıldırım, 12 yaş kızlarda Ahsen Koyuncu, 14 yaş kızlarda Aylin Kan birinci oldu.

kaynak: http://www.coruhpostasi.net   http://artvin.gsb.gov.tr/