Giriş ya da Kayıt Ücretsiz!
> Anasayfa > Haberler > Genel > Yalan-Dolan BAL reklamları
Kullanıcı Bölümü
Merhaba Ziyaretçi
IP: 54.167.157.241

Kullanıcı Adı
Şifre
Anket
Mutlu olmak için mutlaka ihtiyacımız olan şey nedir ?
Maddiyat
Maneviyat
Kimler Online
Unknown 54.167.x.x
Yalan-Dolan BAL reklamları
Tarih 19/03/2012 09:24  Yazar Admin  Hitler 2158  Dil Varsayılan

Geleneksel medya ile Yeni Medya’yı kullanarak yapılan her iş, şu dönemde ilgi görüyor veya dikkat çekiyor. Olumlu veya olumsuz neticede amacına ulaşıyor.

Son dönemde tabir yerindeyse moda: “Bal Reklamları“. Hemen hemen her web sitesinde, her kanalda, TRT‘de bile görmüşüzdür bu reklamları. Fakat izlerken insanız sonuçta; düşünüyoruz: “Her bal mı doğal olur arkadaş?” diye. Tıpkı zayıflatma ilaçları gibi bir hinlik vardır diye umuyoruz. Geçenlerde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından incelenmeye alınan bu konu hakkında bakan Mehdi Eker‘in açıklamalarını gördük ve kafamızda canlanan bit yeniğinin doğru olduğunu, olabileceğini hissettik. Çoğu bal firmasının, ürünlerinin reklamlarını yaptıkları sırada, ürünlerinde GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizma)’lu maddenin olmadığını ifade ediyorlar; fakat Türkiye’deki her gıda ürününde GDO var diyor Mehdi Eker. Ve ekliyor; tanıtılan bal ile fiyat arasında bir orantısızlık olduğunu, gerekli mercihleri arayarak televizyondaki bal reklamlarının durdurulduğunu ve asıl problemin internet üzerinden yapılan satışlarda olduğunu belirtiyor. Son olarak da; incelenmesi için labaratuvarlara gönderilen ilk bal numunelerinin olumsuz çıktığını söylüyor. Kayıt dışı bal satışlarınında önüne geçmek için internet kullancılarının biraz bu gibi kuruluşlara yardımda bulunması gerekiyor.

Lakin şunu unutmamalıyız ki; eğer bir ürünün reklamı çok yapılıyorsa, o reklamlarda sürekli pohpohlayan bir anlayış varsa, illa ki o ürünü almadan 1 yerine 5-10 defa düşünmek gerektiğini geçmiş tecrübelerimiz bizlere gösteriyor…

Etiketler bal