Giriş ya da Kayıt Ücretsiz!
> Anasayfa > Haberler > Borçka > Muay Thai Karadeniz Bölge Şampiyonasında 3. Olduk
Kullanıcı Bölümü
Merhaba Ziyaretçi
IP: 54.167.157.241

Kullanıcı Adı
Şifre
Anket
Mutlu olmak için mutlaka ihtiyacımız olan şey nedir ?
Maddiyat
Maneviyat
Kimler Online
Unknown 54.167.x.x
Muay Thai Karadeniz Bölge Şampiyonasında 3. Olduk
Tarih 04/03/2012 02:51  Yazar Admin  Hitler 3017  Dil Varsayılan

8-19 şubat 2012 tarihlerinde düzenlenen Muay Thai Gençler Büyükler Bay Bayan Karadeniz bölge şampiyonası Karabük ili Safranbolu ilçesinde yapıldı.

 18-19 şubat 2012 tarihlerinde düzenlenen Muay Thai Gençler Büyükler Bay Bayan Karadeniz bölge şampiyonası Karabük ili Safranbolu ilçesinde Samsun, Ordu, Bartın, Zonguldak, Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinop, Giresun, Düzce, Trabzon, Çorum, Bayburt, Amasya, Gümüşhane, Artvin, Tokat ve Rize illerinden gelen bay ve bayan 244 sporcunun katılımıyla tamamlandı.


Bu şampiyonaya Borçka ilçesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü binasında antrenmanlarını yapan 3 sporcu ve 1 Antrenörle katılarak Artvin i temsil etti. Artvin tarihinde Muay Thai ( Tayland boksu) sporu, çok kısa bir zaman önce ilk kez Artvin il temsilciliğine atanan ve aynı zamanda resmi Antrenör olan Sayın Atakan KARA tarafından başlatıldı. Ve yine kısa bir dönem içerisinde yetişen ve çok yeni sporcu kadrosuna sahip olmasına rağmen 60 kilo büyüklerde YASİN YILMAZ ve Gençlerde GÖKHAN ATAN, 86 kiloda ise FATİH ŞENTÜRK ile Artvin’i Karadeniz bölgesinde ilk kez temsil eden Muay Thai sporcuları, bu dalda Artvin’e tarihinin ilk resmi derecesini 3. olarak 60 kilo büyük erkeklerde Yasin YILMAZ ile elde etti. İlk kez katıldıkları bu şampiyonadan elleri boş dönmeyen başarılı temsilcilerimiz. 21 Şubat 2012 tarihinde Artvin’e döndü.


MUAY THAİ NEDİR NASIL BİR SPORDUR?

Tayland'da ortaya çıkan ve özgün adı Muay Thai olan dövüş sporudur. Tayland Boksu veya Tai boks da denir. Yumruk, diz, dirsek ve tekmelerin yanı sıra omuzlar ve kafa vuruşlarında kullanılır ve tek kural en etkili ve sert vuruşu yaparak nakavt ve ya sayı üstünlüğü ile kazanmaktır. Vücudun her yerine tam kuvvetle vurmanın serbest olduğu en sert dövüş sanatı olarak kabul edilmiştir. Fakat koruyucularla yapıldığından riskli değildir. Ve tüm dünyadaki en popüler ve rağbet gören ring sporudur. Jean-Claude Van Damme ,  Tony Jaa  ( ongbak) ve Yuri Boyka , porpramuk ve buakaw, sinemadan gördüğümüz ve Muay Thai yi tanıtan aktörlerden bazılarıdır.