Giriş ya da Kayıt Ücretsiz!
> Anasayfa > Haberler > Borçka > Borçka Belediyesi Aralık 2011 Meclis Toplantısı Yapıldı

Borçka'nın Tanıtım ve Paylaşım Sitesine Hoş Geldiniz !
İnternet sitemiz şuanda yapım aşamasındadır. En kısa sürede faaliyete başlayacaktır. Sitemizde köşe yazısı yazmak isteyenler site yöneticisine e-mail yoluyla ulaşabilirler.
Borçka Belediyesi Aralık 2011 Meclis Toplantısı Yapıldı
Tarih 16/12/2011 11:21  Yazar Admin  Hitler 2647  Dil Varsayılan
Belediye Meclisi, 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesi uyarınca ARALIK birleşimi için yukarıda belirtilen üyelerin katılımı ile 06.12.2011 gün ve saat 13:00 de Belediye Meclis Salonunda toplandı.
Gündem okundu ve görüşmeye geçildi.
GÜNDEM:
1-Açılış ve Yoklama,
2-Saygı Duruşu,
3-Bir önceki toplantı tutanakların sunumu,
4-Sağlık araçların alımı (Hasta Nakil ve Cenaze Aracı),
5-İmarla ilgili konuların görüşülmesi,
6-Gündem dışı görüşmeler ve kapanış.
Gündemin 1. Maddesi gereği,
Açılış ve yoklama yapıldı, yoklama sonucunda meclis üyelerin toplantıya katıldığı görülerek, birleşim açıldı.
Gündemin 2. Maddesine geçildi.
Atatürk ve silah arkadaşları ile Türk büyükleri anısına bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.
Gündemin 3. Maddesine geçildi.
Kasım 2011 olağan birleşim tutanakları üyelere dağıtıldı. Oturum sırasında görüşülüp tutanaklara geçmeyen veya görüşülmediği halde tutanaklara geçen konu olup olmadığı incelendi. İnceleme sonucunda; Görüşmenin değiştirilmeden kayıtlandığı görülerek gündemin diğer maddesine geçildi.
Gündemin 4. Maddesine geçildi.
2011 yılı çalışma programında Belediye hizmet araçları alınması için İller Bankasından talep edilen kredi çekilmiş olup, kredi çıkma aşamasında Çevre Bakanlığınca çöp aracının verilmesi nedeniyle alımı planlanan çöp aracı yerine hasta nakil aracı ile cenaze aracının alınmasına; oy birliği ile karar verildi.
Gündemin 5. Maddesine geçildi.
Borçka Kaymakamlığı İlçe Özel İdare Müdürlüğünün 11.10.2011 gün ve 1023 sayılı yazısı ile 151 ada 10 parsel 2500 M2 Borçka Kaymakamlığı Malmüdürlüğünün 11.10.2011 tarih ve 366 sayılı 133 ada 14 parsel 1200,94 M2 arsaların imar değişikliği hakkındaki yazıları Kasım 2011 tarihli Belediye meclis toplantısında konunun incelenmesi için imar komisyonun havale edilmiş olup, anılan arsalar için komisyonumuzca incelenerek imar değişikliğinin uygun olduğu raporun Belediye Meclisince onaylamaya sunuldu; Oylama sonucu imar değişikliğin yapılmasına oy birliği ile karar verildi.
Gündemin 6. Maddesine geçildi.
Gündemde bulunan maddelerin görüşülmesi sona erdiğinden, gündem dışı söz alan Belediye Meclis Üyelerinden Nusret YILDIZ’ e söz verilerek, Cuma günleri sebze pazarının açıldığı Kars Caddesi alt kısmındaki Pazar yerinin kalabalık nedeniyle trafik sıkışıklığı olduğundan, Cuma günlerinde trafiğin tek yönlü seyir etmesi konusu belediye meclisince görüşülerek Nusret YILDIZ’ ın teklifi kabul edilerek Belediye Meclisince tek yönlü olarak uygulanmasına; Oy birliği ile karar verildi.
Toplantıda başka konu olmadığından Belediye Başkanı Oral KÜÇÜK kapanış konuşması yaparak birleşim son verdi.


Kaynak:7martgazetesi.net
Haber: Bülent Atasert
Kullanıcı Bölümü
Merhaba Ziyaretçi
IP: 54.82.94.86

Kullanıcı Adı
Şifre
Anket
Mutlu olmak için mutlaka ihtiyacımız olan şey nedir ?
Maddiyat
Maneviyat
Kimler Online
Unknown 54.82.x.x