Giriş ya da Kayıt Ücretsiz!
> Anasayfa > Haberler > Genel Haber > Vali Yemlihalıoğlu merkeze alındı

Borçka'nın Tanıtım ve Paylaşım Sitesine Hoş Geldiniz !
İnternet sitemiz şuanda yapım aşamasındadır. En kısa sürede faaliyete başlayacaktır. Sitemizde köşe yazısı yazmak isteyenler site yöneticisine e-mail yoluyla ulaşabilirler.
Vali Yemlihalıoğlu merkeze alındı
Tarih 19/08/2011 08:25  Yazar Admin  Hitler 1540  Dil Varsayılan

7 Vali Merkeze alınd.

İçişleri Bakanlığı beklenen Valiler Kararnamesi’ni açıklarken kararname ile Artvin’de bir sürpriz yaşandı.

Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, Merkeze alınırken İstanbul Sancaktepe Kaymakamı Necmettin Kalkan Artvin Valiliği’ne atandı. Bu sürprizde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın genel seçimler öncesi Hopa ilçesinde gerçekleştirdiği mitingi öncesi ve sonrasında yaşanan olayların etkili olduğu sanılıyor.

7 Vali Merkeze alındı

Valiler kararnamesi'ne Köşk'ten onay 17 Ağustos 2011 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, valiler kararnamesini imzaladı. 23 Kişilik kararnamede 7 vali merkeze alındı, 8 vali yer değiştirdi 8 vali de ilk defa atandı. Kararname ile birlikte Şanlıurfa, Denizli, Adana, Gaziantep, Yalova, Gümüşhane ve Artvin valileri merkeze alındı.

Necmettin Kalkan Artvin'e, Erol Ayyıldız Zonguldak'a Kadir Koçdemir Eskişehir'e, Hasan İpek Bayburt'a, Abdülcelil Öz Amasya'ya, Vahdettin Özcan Çankırı'ya, Esengül Civelek Yalova'ya, Yusuf Mayda Gümüşhane'ye atandı.

Necmettin Kalkan Kimdir?

1967 yılında Malatya'da doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul Vefa Lisesi ve Malatya Kubilay Lisesi'nde tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl stajını tamamlayarak, İstanbul Barosu'ndan Avukatlık Ruhsatını aldı. 1989 yılında Elazığ Kaymakam Adayı olarak İçişleri Bakanlığı'nda göreve başladı. 1990 yılında 1 yıl süre ile yabancı dil öğrenimi ve yerel yönetim incelemeleri için İngiltere'de bulundu. Şuhut Kaymakam Vekilliği, Sütçüler Kaymakamlığı, Sason Kaymakamlığı, Van Vali Yardımcılığı, Rize-Pazar Kaymakamlığı, Kocaali Kaymakamlığı ve Kocaeli Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2008 yılında Kurucu Kaymakam olarak atandığı, İstanbul’un yeni ilçelerinden Sancaktepe  Kaymakamlık görevini yürütmekte iken Artvin Valiliği’ne atandı. İngilizce bilen Kalkan, Diş Hekimi Hatice Hanımla evli ve iki çocuk babasıdır.

Görev yaptığı ilçelerde devlet-vatandaş işbirliği ile yürüttüğü eğitim ve sağlık projelerinin yanı sıra, mesleki vakıf ve dernek ile TURING üyesidir.

AB projeleri kapsamında, ‘‘Mülki İdare Amirlerinin Temel Hak ve Özgürlüklerin Korunmasındaki Rolü’’ projesi kapsamında, Eğiticilerin Eğitimi Seminerine katılmış, İnsan Hakları Bağlamında Mülki İdare Amirlerinin Kolluk Denetim ve Gözetim Kapasitelerinin Arttırılması Seminerinde moderatörlük görevini yürütmüştür.

Avrupa Konseyi Proje Ofisinin ’’Türkiye’de İnsan Hakları Reformlarının Uygulanmasına Destek Projesi’’ kapsamında İtalya’ya çalışma ziyareti, Carrabinieri’de inceleme ve toplantılara iştirak etmiştir.

Afet Yönetimi Projesi” kapsamında Japonya’ya 1 ay süreli çalışma ziyaretinde bulunmuştur.

Haber: Bülent Atasert

Kullanıcı Bölümü
Merhaba Ziyaretçi
IP: 54.82.94.86

Kullanıcı Adı
Şifre
Anket
Mutlu olmak için mutlaka ihtiyacımız olan şey nedir ?
Maddiyat
Maneviyat
Kimler Online
Unknown 54.82.x.x